Polskie Stowarzyszenie Dekarzy
Zrzeszenie Dekarzy

Test gwoździarki Bosch GSK 64 i GSN 90-34 Professional

Gwoździarka Bosch GSK 64 Professional w ramach programu Bosch Pro Team przetestowana została przez dwóch właścicieli firm wykonawczych reprezentujących branżę remontowo-budowlaną, nową gwoździarkę sprawdzali podczas prowadzenia prac z wykorzystaniem drewna i laminatów.

W ramach testów ProTeam gwoździarka Bosch GSK 64 Professional była wykorzystywana do: wykonywania podbić dachowych strychów, stolarstwa meblowego, zmniejszania płotków ogrodzeniowych, montażu listew podłogowych i opasek drzwiowych, boazerii drewnianej oraz płyt laminowanych.

Testerzy zastosowali sztyfty 25 mm, a próby sprzętu przeprowadzane były w takich materiałach jak: drewno sosnowe, dębowe, płyty laminowane, panele, płyty MDF lakierowane oraz płyty OSB. W trakcie testów uczestnicy podkreślali przede wszystkim wysoką wydajność urządzenia, które w codziennej pracy w niczym nie ustępowało gwoździarkom sieciowym.

Duża moc GSK 64 idzie według nich w parze z delikatnością – urządzenie jest ciche i łagodne podczas pracy. Chroni również obrabiany materiał dzięki możliwości bardzo precyzyjnego ustawienia głębokości wbicia sztyftu, co ma szczególne znaczenie przy drewnie laminowanym lub przygotowanym do malowania lakierami. Dzięki tej funkcji główka sztyftu nie zagłębia się w materiał, co zapewnia estetyczność wykonania. Duża dokładność i precyzja wbijania to, według testerów, dominujące zalety nowej gwoździarki. Uczestnicy programu pokreślali również ergonomię urządzenia – niewielką wagę w porównaniu do innych urządzeń o podobnej mocy, dzięki czemu praca nim nie męczy, oraz estetykę wykonania – wszystkie elementy gwoździarki stworzone są z dbałością o drobne szczegóły.

dekarz_bosch_test2Zwracając uwagę na ewentualne pola do ulepszeń testerzy wskazywali na problem zacinania się urządzenia przy użyciu mniejszych sztyftów oraz kłopotliwej wymiany sztyftów nie do końca zużytych. Podkreślali również, że walizka stworzona do transportu gwoździarki posiada zbyt mało miejsca na sztyfty. Podsumowując przeprowadzone testy uczestnicy programu wskazywali jednak na same pozytywne cechy gwoździarki, jak precyzja, dokładność, niewielka waga zastosowanie systemu samooczyszczania się filtra przy demontażu przewodu ze sprężonym powietrzem oraz atrakcyjny wygląd.

Jeden z testujących, kończąc próby prowadzone z GSK 64 Professional podkreślał, że: „inżynierom firmy Bosch udało się w tak małym urządzeniu zmieścić wszystkie cechy, jakie powinno posiadać tego rodzaju narzędzie pneumatyczne. Nowa gwoździarka skonkstruowana jest profesjonalnie, a jej obsługa i praca przy jej pomocy są jedynie przyjemnością. Podsumowując stwierdził, że każdy profesjonalista potrzebuje profesjonalnych i bezwaryjnych narzędzi w codziennej pracy a takimi są właśnie nowe gwoździarki GSN 64 Professional, które wyznaczają nowe, światowe standardy w grupie narzędzi pneumatycznych“.

 

Raport podsumowujący z testów gwoździarki Bosch GSN 90-34 Professional

dekarz_test_bosch3Gwoździarka Bosch GSN 90-34 DK Professional w ramach programu Bosch Pro Team testowana była przez profesjonalnych użytkowników elektronarzędzi reprezentujących branże dekarską i budowlaną. Nowym urządzeniem mieli okazję popracować: Daniel Kuligowski (dekarstwo), Piotr Pasternak oraz Zbigniew Sienkiewicz obaj pracujący w branży budowlanej. Testerzy sprawdzali możliwości nowego urządzenia podczas prac ogólnobudowlanych oraz dekarsko-ciesielskich. Pan Zbigniew Sienkiewicz wykorzystywał GSN 90-34 DK Professional w ramach zadań związanych z renowacją i przebudową poddasza użytkowego. Pan Piotr Pasternak wypróbował jego możliwości podczas wykonywania stojaka na drewno opałowe wraz z podłogą i zadaszeniem. Pan Daniel Kuligowski natomiast sprawdzał nową gwoździarkę w trakcie: deskowania i foliowania dachów, przybijania podbitki oraz montażu desek na stropie.

 

Ogólne cechy gwoździarki, na które wszyscy testerzy zwrócili uwagę, to przede wszystkim ergonomia urządzenia – poręczność i zwinność, które gwarantują znaczną wydajność pracy i szybkość wykonywanych zadań. Testerzy podkreślali również znaczną precyzję działania gwoździarki niezależnie od długości wbijanych gwoździ i rodzaju materiału oraz jego struktury. Pozytywne wrażenia testerów budził również sposób wykonania – solidna konstrukcja i atrakcyjny design.Zgłaszane uwagi związane były z wyprofilowaniem uchwytu – zdaniem pana Zbigniewa Sienkiewicza nadlew nad spustem może podczas pracy uwierać w środkowy palec. Oprócz tego zgłaszane były zastrzeżenia do wagi urządzenia, która, zdaniem testerów, jest zbyt znaczna w stosunku do zakresu prac, do których GSN 90-34 DK została stworzona. Z aprobatą jednego z testerów nie spotkało się również zastosowanie w urządzeniu węża i sprężarki powietrza, które mogą ograniczać mobilność w trakcie pracy.

Ogólne wrażenia testerów z prób prowadzonych z wykorzystaniem GSN 90-34 DK Professional były pozytywne. Podkreślano jej szybkość i funkcjonalność. 2 na 3 testerów z przyjemnością poleciłoby urządzenie innym profesjonalistom, ponieważ ich zdaniem przewyższa swoimi możliwościami porównywalne urządzenia konkurencyjnych firm.