Polskie Stowarzyszenie Dekarzy
Zrzeszenie Dekarzy

System Top Safe

dekarz_topsafe_fakro_1Poczucie bezpieczeństwa to jedna z głównych potrzeb człowieka. Chcemy czuć się bezpiecznie na ulicy, podczas podróży czy na zorganizowanych imprezach. Lecz najbardziej dbamy o bezpieczeństwo we własnych domach. Nikt z nas świadomie nie kupi produktu, który może narazić nas na niebezpieczeństwo. Okna dachowe to specyficzne produkty, montowane w konstrukcji dachu, nad głowami użytkowników. A przecież na dachach czasem pracują ludzie. Dlatego okna muszą zapewniać bezpieczeństwo użytkowania oraz zabezpieczać przed łatwym wejściem do budynku.

Firma FAKRO zawsze dbała o bezpieczeństwo użytkowników . Jako pierwsza wprowadziła na rynek pełną ofertę okien z min. 3 klasą bezpieczeństwa, wyznaczając nowy standard w branży okien dachowych. Kominiarz, osoba odśnieżająca dach lub instalująca antenę nie wpadnie przez okno, jeżeli przypadkowo nadepnie na skrzydło. Daje to gwarancję bezpiecznego użytkowania budynku.

Coraz częściej słyszy się o włamaniach do mieszkań i domów. Właściciele budynków inwestują w systemy antywłamaniowe zabezpieczające stolarkę pionową, ale często zapominają o oknach dachowych, przez które również można się dostać do pomieszczenia. Dane statystyczne są niepokojące. Wskazują one, że włamań coraz częściej dokonuje się właśnie przez okna dachowe, czego potwierdzeniem są opisywane w mediach wydarzenia w Katowicach. W lipcu 2008 ochrzczony przez media „człowiekiem – pająkiem” mężczyzna, wchodził do mieszkań między innymi przez okna dachowe.

Chcąc ograniczyć ilość włamań przez okna dachowe, firma FAKRO wprowadziła nowatorski system wzmacniania konstrukcji okien dachowych topSafe.

W skład systemu topSafe wchodzą:

• innowacyjny system mocowania specjalnie wyprofilowanych zawiasów, który zapobiega pęknięciom drewna, wyrwaniu zawiasów i wepchnięciu skrzydła do środka. Rozwiązanie to jest kilkakrotnie wytrzymalsze od dotychczas znanych i stosowanych,
• specjalnie wzmocniona konstrukcja drewna i elementów ryglujących,
• metalowa listwa utrudniająca włamanie przy pomocy narzędzi.

dekarz_topsafe_fakro_2
Okna wykonane w systemie topSafe posiadają podwyższoną odporność na włamanie.

Okna dachowego FAKRO nie da się w łatwy sposób otworzyć, np. poprzez dynamiczne naciśnięcie nogą na górną, zewnętrzną część okna. Nie spowoduje to otwarcia skrzydła czy wyrwania zawiasów. Można spokojnie spać wiedząc, że w dachu zamontowane są najbezpieczniejsze okna dachowe FAKRO odporne nie tylko na każdą pogodę.