Polskie Stowarzyszenie Dekarzy
Zrzeszenie Dekarzy

Rynny metalowe Plastmo

Firma Plastmo Polska to producent i sprzedawca kompletnych metalowych systemów rynnowych Plastal. W ofercie znajdziemy systemy wyprodukowane z: miedzi, tytan – cynku, ocynku oraz system powlekany. Metalowe systemy Plastal produkowane są ze szlachetnych i nierdzewnych materiałów, odpornych na działanie środowiska. Instalacje te znajdują zastosowanie w domach, obiektach historycznych oraz reprezentacyjnych.

plastmo_plastal

System rynnowy PLASTAL z miedzi

Efekt starzejącej się miedzi jest symbolem architektonicznej elegancji, długowieczności i klasy. Metal ten wystawiony na działanie czynników atmosferycznych pokrywa się patyną, tj. zielonymi związkami miedzi. Badania potwierdzają, że nalot ten trwale chroni rynny i blachy dachowe przed szkodliwym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Miedź stosowana na dachach nie wymaga prac konserwacyjnych koniecznych w przypadku innych materiałów. Dzięki temu pomimo dość wysokiej ceny miedź jest bardzo ekonomicznym materiałem. Jej trwałość szacowana jest nawet na 300 lat. System miedziany można montować na 3 sposoby:  lutowanie,  spoiwo dekarskie PLASTAL, lub za pomocą złączki uszczelkowej. Dostępny jest w rozmiarach: rynna 125 mm/280 mm, 150 mm/333 mm rozmiar rury spustowej: Ø87mm/ 297 mm, Ø110 mm/333 mm. Grubość blachy: 0,6 mm.

System rynnowy PLASTAL z tytan- cynku

Powstał na zachodzie Europy w latach 60-ych jako odpowiedź na silne zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Blacha tytanowo – cynkowa jest niepalna i wolna od jakichkolwiek szkodliwych substancji. Obecnie tytan – cynk jest jednym z najtrwalszych stopów, z których wykonuje się systemy odwodnień. Nie konserwowana blacha tytanowo – cynkowa zachowuje dobrą jakość do 120 lat (w zależności od warunków atmosferycznych i stopnia zanieczyszczenia środowiska). System tytanowo – cynkowy z biegiem czasu pokrywa się patyną tj. warstwą pasywującą wydłużającą znacznie jego żywotność. Dodatkowo zaletą tego systemu jest to, że nie wymaga on malowania czy pokrywania innymi substancjami konserwującymi. Dostępny jest w rozmiarach: rynna 125 mm/280 mm, 150 mm/333 mm; rozmiar rury spustowej: Ø87mm/ 297 mm, Ø110 mm/333 mm, Grubość blachy: 0,7 mm.

System rynnowy PLASTAL z blachy ocynkowanej

System ocynkowany jest powszechnie znany i stosowany ze względu na duże tradycje sięgające lat 60-tych ubiegłego stulecia. Trwałość rynny i elementów ocynkowanych (przy prawidłowym montażu określana jest na 30-40 lat (bez konserwacji). Powszechnie system ten stosowany jest w gospodarstwach jednorodzinnych, na budynkach mieszkalnych i gospodarczych oraz w budownictwie przemysłowym System ocynkowany można malować farbami. System ocynkowany Plastal może być montowany na trzy sposoby: na połączenie sztywne lutowane, elastyczne – klej do rynien Plastal lub za pomocą złączki uszczelkowej. W ofercie Plastmo system ocynkowany naturalny występuje jako system ocynkowany naturalny lub pomalowany na wybrany przez inwestora kolor. Dostępny jest w rozmiarach: rynna 125mm/280 mm, 150mm/333 mm, 180mm/400 mm rozmiar rury spustowej: Ø87mm/ 297 mm, Ø110mm/333  mm, Ø120mm/400 mm, Ø150mm/500 mm. Grubość blachy: 0,6 mm.

System rynnowy PLASTAL powlekany

W przeciwieństwie do powszechnie stosowanych powłok z plastisolu, poliuteran jest pozbawiony wszelkich szkodliwych dla człowieka i środowiska naturalnego związków chemicznych. Posiada on szczególną wytrzymałość na działanie śniegu i lodu oraz bardzo dobrą odporność na odbarwianie. Materiał ten jest odporny na zadrapania, co wyróżnia go także spośród innych powszechnie stosowanych powłok, takich jak plastisol lub poliester. Lekko strukturalny, jedwabisty połysk powłoki jest atrakcyjny i przyciąga wzrok. Przy padaniu promieni słonecznych pod katem 60 stopni, lekko matowa powierzchnia w zasadzie ich nie odbija. System powlekany występuje w ofercie Plastmo w dwóch rozmiarach i ośmiu kolorach: grafitowym, białym, brązowym, ceglastym, miedzianym, czarnym, czerwonym i zielonym. Dostępny jest w rozmiarach: rynna 125 mm/280 mm, 150 mm/333  mm; rozmiar rury spustowej: Ø87mm/ 297 mm, Ø110 mm/333 mm. Grubość blachy: 0,6 mm.