Polskie Stowarzyszenie Dekarzy
Zrzeszenie Dekarzy

Rynna bez końca Gutti

profilowanie_rynny

Nowy na polskim rynku system aluminiowych rynien Gutti szybko zdobywa coraz więcej zwolenników. System Gutti Alurynna jest nowoczesnym rozwiązaniem, łączącym w sobie zalety doskonałego materiału – aluminium lakierowane w procesie coil coating – innowacyjnej metody produkcji – profilowanie na wymiar, na placu budowy – oraz profesjonalnych wykonawców – Oficjalnych Dystrybutorów Gutti. Dzięki temu system chroniony jest 20 letnią gwarancją a jego montaż i uruchomienie zajmuje niewiele czasu. Główną cechą odróżniającą alurynnę od zwykłych systemów jest proces jej powstawania, alurynnę produkuje się bowiem bezpośrednio na placu budowy, profilując w specjalnej maszynie, przywiezionej na miejsce pracy przez Oficjalnego Dystrybutora Gutti. Maszyna pracuje na zwykłym napięciu 230V i jest na tyle nieduża że mieści się do furgonetki lub przyczepy. Ideą systemu jest produkcja rynny bez żadnych łączeń i dokładnie na wymiar dachu. Dzięki temu rynna jest szczelna i nie trzeba martwić się o straty powodowane odpadem. Materiał z którego produkowane są alurynny to specjalnie selekcjonowane, ekologiczne aluminium stopu 3005, obustronnie lakierowane w procesie coil coating na 10 atrakcyjnych kolorów (grafitowy, brązowy, miedziany, biały, czarny, czerwony, ceglany, szary metaliczny, drewnopodobny jasny i drewnopodobny ciemny).

Coil coating to proces piecowego nakładania poliamidu na przygotowane specjalnie arkusze aluminium. Dzięki temu kolory są żywe i trwałe oraz nie ulegają korozji i zarysowaniom. Blacha z której wykonuje się system ma 0,7 mm grubości, a w przypadku rur spustowych 0,8 i 1,0 mm.

 

Alurynna dostępna jest w czterech profilach:

 

gzymsowy 127mm

Gutti_Gzyms_300

gzymsowy 127mm

Gutti_Gzyms_380

klasyczny półokrągły o średnicy 152 mm

Gutti_Classic

Pryzma o boku 105 x 155 mm

Gutti_Pryzma

 

Profile podstawowe AluRynny odpowiadają standardowym wymiarom rynien półokrągłych 125 i 150 mm, mają jednak zdecydowanie większą efektywność jeżeli chodzi o szybkość odprowadzenia wody deszczowej z dachu. Dzieje się tak dzięki nieobecności żadnych złączek, które w normalnych rynnach wyhamowują wodę i zmniejszają efektywność systemu.
Poszczególne profile ALURYNNY są zaprojektowane pod kątem jak największej efektywności przy odprowadzaniu wody deszczowej, a ich rozszerzająca się ku górze budowa pozwala znacznie zwiększyć przepustowość przelewu w miarę zwiększających się opadów deszczu.
AluRynna nie koroduje i nie rozszczelnia się, a ceny gotowego orynnowania nie przekraczają kosztu najbardziej podstawowego systemu z plastiku, konkurując jakościowo z systemami wykonywanymi z miedzi i tytan-cynku.
Relacja cena / jakość jest tutaj zdecydowanie najkorzystniejsza na rynku.

W skład systemu odprowadzającego wodę z dachu wchodzą między innymi: rynny, rury spustowe, kształtki, siatki ochronne, haki oraz obejmy.

foto2IMG_0715IMG_0725

Całość systemu jest kompletna i dopasowana do siebie, co ułatwia montaż i stanowi o estetyce AluRynny. Cały system, po zamontowaniu i uruchomieniu jest wytrzymały na obciążenia i efektywny w działaniu, a jego liniowy kształt cieszy oko właścicieli.