Polskie Stowarzyszenie Dekarzy
Zrzeszenie Dekarzy

Profesjonalne palniki KOMA

dekarz_liniaprodukcyjna_komaFirma KOMA jest producentem profesjonalnej linii palników o nazwie KOMA -2, PJ-PRO oraz SPECJAL. Rozwój technologii pap termozgrzewalnych sprowadza się aktualnie do technik łączenia materiału izolacyjnego z podłożem. W celu usprawnienia procesu klejenia pap wykorzystuje się ciepło palnika grzewczego. Kompleksowa oferta Komy zawiera różne wersje palników oraz akcesoriów niezbędnych do przeprowadzenia tego procesu.

 

 

Ręczny palnik KOMA-2 musi być zasilany gazem palnym propanem lub propan-butanem technicznym w stanie gazowym. Gaz dostarczany jest na stanowisko pracy w butlach , w których występuje w stanie płynnym. W ofercie firmy KOMA znajdują się specjalne wózki do przewozu butli. Zarówno na jedną jak i na dwie , a w tym drugim przypadku można zastosować specjalny łącznik do dwóch butli.

 

dekarz_butla_koma

W czasie poboru gazu następuj jego odparowanie. Do wytworzenia odpowiedniej mieszanki palnej zasysane jest przez inżektor palnika powietrze z atmosfery. Stosowanie do zasilania palnika KOMA -2 innego gazu palnego nie jest dozwolone. W okresie zimowym dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie podgrzewaczy do butli , ich celem jest zwiększenie ciśnienia gazu w butli w niższych temperaturach.

 

 

Palnik KOMA-2 oraz SPECJAL występuje w kilku odmianach: L200, L500, L600, L700 i jest to długość rurki od dyfuzora do rękojeści. Dyfuzor palnika wykonany jest ze stali nierdzewnej i dostępny jest w kilku wariantach mocy grzewczej w zależności od preferencji użytkownika.

dekarz_dyfuzor_koma

 

Do rękojeści każdego palnika dołączony jest:

  • wąż gumowy , służący do doprowadzenia gazu od reduktora umocowanego na butli z gazem palnym do rękojeści palnika, wąż oznaczony jest znakiem bezpieczeństwa B
  • zawór redukcyjny o regulacji 0-400 kPa z wbudowanym zaworem zabezpieczającym przed skutkami uszkodzenia węża , przeznaczony do obniżania zmiennego ciśnienia wlotowego i utrzymania na możliwie stałym poziomie ciśnienia wylotowego. To właśnie stałe ciśnienie w reduktorze (najczęściej 2 bary) pozwala na optymalne wykorzystanie palnika.

Rękojeść profesjonalna w palnikach KOma wyposażona jest w zawór regulujący wielkość płomienia pilotażowego, który umożliwia płynną regulację temperatury płomienia do 750 C

 

dekarz_6dysz_koma

 

Oferta firmy jest bogata, oprócz palników jednodyszowych występują;

dwudyszowe

trójdyszowe

oraz wózki na kółkach cztero i sześciodyszowe.

 

Pracując często w ciężkich warunkach, wykonawcy oczekują od sprzętu niezawodności i trwałości i ergonomiczności. W linii profesjonalnej zastosowano materiały najwyższej jakości , aby spełnić oczekiwania tych najbardziej wymagających.

 

W działalności firmy Koma uwzględniany jest proces certyfikacji wyrobów.

Certyfikaty wydane przez Ośrodek Certyfikacji upoważnia firmę do oznaczania wyrobu znakiem B i potwierdza zgodność z wymaganiami zawartymi w Polskiej Normie PN-EN 731: 1998 „ sprzęt do spawania gazowego –Ręczne palniki zasysające powietrze – Wymagania i badania”.