Polskie Stowarzyszenie Dekarzy
Zrzeszenie Dekarzy

XVIII Gala Dekarska

Jak na 18. urodziny przystało zwieńczeniem aktywnego dnia była Gala Dekarska, która odbyła się wieczorem w hotelu Przystań. Wzięli w niej udział Dekarze, Przedstawiciele Producentów oraz zaproszeni Goście Honorowi: Prezydent Miasta Olsztyna –Pan Piotr Grzymowicz. Galę mistrzowsko poprowadzili Anna Deran – Dyrektor Operacyjny PSD i Andrzej Pieńko – aktor teatralny i filmowy. W podniosłej atmosferze wręczone zostały nagrody osobą, które poprzez swoją postawę, zaangażowanie, działania i pomysły wpłynęły znacząco na rozwój organizacji.

Za opracowanie pierwszej na polskim rynku pozycji merytorycznej z zakresu fachowego nazewnictwa w dekarstwie – Słownika terminów i nazw dekarskich nagrody otrzymali :

Pan Stefan Wiluś– Wiceprezes Zarządu Głównego PSD

Pan Przemysław Spych– specjalista do spraw technicznych Monier Braas

Pan Krzysztof Patoka– specjalista do spraw wentylacji dachowej Marma Polskie Folie

Za opracowanie materiałów i stworzenie prototypu Książki serwisowej dachu nagrodę otrzymał:

Pan Marcin Similski– dekarz z Oddziału Łódzkiego PSD

Za udana reaktywację Oddziału, zjednoczenie dekarzy oraz zaangażowanie w akcje prowadzone przez PSD nagrodę otrzymał:

Pan Andrzej Kurnik– Prezes Oddziału Podkarpackiego PSD

Za aktywne wspieranie Oddziału, poświęcany czas, czynny udział w aktywnościach i wydarzeniach oddziałowych nagrody otrzymali:

Pan Zbigniew Jachacy– dekarz z Oddziału Warmińsko- Mazurskiego

Pan Mariusz Durka– dekarz z Oddziału Warmińsko- Mazurskiego

Przez 18 lat działalności Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy funkcję prezesa organizacji pełniło 7 osób. PSD razem z Dyrektorem Sprzedaży firmy VELUX Polska Panem Krzysztofem Wypychem, wręczyli podziękowania dla:

Pana Zygmunta Leśniaka– Prezesa PSD od 1999 roku

Pana Waldemara Pieli– Prezesa PSD od 2003 roku

Pana Jerzego Romanowa– Prezesa PSD od 2005 roku

Pana Tomasza Balcerowskiego– Prezesa PSD w 2006 roku

Pana Stanisława Dudka– Prezesa PSD w 2006 roku

Pana Michała Olszewskiego– Prezesa PSD od 2007 roku

Pana Bogdana Kalinowskiego– obecnego Prezesa PSD pełniącego funkcję od 2013 roku

Prezes Firmy Blachy Pruszyński Pan Krzysztof Pruszyński złożył na ręce prezesa PSD podziękowania dla Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy za lata udanej współpracy, podejmowane wspólne inicjatywy oraz życzył dalszego prężnego rozwoju, sukcesów w promocji zawodu dekarz oraz wielu udanych przedsięwzięć. Firma Blachy Pruszyński była ZŁOTYM PARTNEREM 18 GALI DEKARSKIEJ.

Polskie Stowarzyszenie Dekarzy od 2003 roku bierze czynny udział w wydarzeniach, targach, szkoleniach, spotkaniach grup roboczych i kongresach na arenie międzynarodowej dzięki przynależności do Międzynarodowej Federacji Dekarzy IFD. W latach 2003- 2016 Polak z ogromną charyzmą, pełnił funkcje prezydenta IFD. Polskie Stowarzyszenie Dekarzy wraz z Członkiem Zarządu firmy FAKRO Panem Januszem Komurkiewiczem przekazali gratulacje dla Pana Michała Olszewskiego za zaangażowanie i promocję dekarstwa na świecie. Firma FAKRO podziękowała również całemu zespołowi Biura Zarządu Głównego za lata udanej współpracy i podejmowane wspólne inicjatywy.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. I raz w historii Polskie Stowarzyszenie Dekarzy wyłoniło Króla i Królową Balu. Osoby te zachwyciły nas swoją charyzmą, niebagatelną stylizacją oraz perfekcyjnymi ruchami na parkiecie. Zwycięzcami zostali :

Patryk Bianga – dekarz z oddziału Pomorskiego oraz Kamila Dąbrowska.

Fundatorami nagród dla Króla i Królowej Balu była Firma FAKRO oraz ASM Centrum Badań i Analiz Rynku.

Punktem kulminacyjnym była prezentacja nowego logo PSD. W prezencie wszyscy goście otrzymali pozycje stworzone z inicjatywy PSD – „Słownik terminów i nazw dekarskich”, „Książkę serwisową dachu”, magazyn „Nasz dekarz” w zmienionej formule oraz pamiątkowy album.

Polskie Stowarzyszenie Dekarzy serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za fantastyczną zabawę, a Partnerom wydarzenia za nieocenione wsparcie.