Polskie Stowarzyszenie Dekarzy
Zrzeszenie Dekarzy

Dachówka teviva braas w akcji “Chajzer Buduje”

Filip Chajzer jakio pokrycie dachowe wybrał dachówkę betonową Teviva Cisar firmy MONIER BRAAS.

Dachówka Teviva charakteryzuje się prostym, nowoczesnym kształtem i czystą linią. Jej płaska forma podkreśla nowoczesny styl współczesnej architektury. Dzięki swoim walorom sprawdza się zarówno na budynkach nowo budowanych, jak i remontowanych. Dostępna jest w dwóch modnych kolorach – czarnym i szarym.

Oprócz dachówek podstawowych dostępne są także dachówki kształtowe (połówkowe, szczytowe lewe, szczytowe prawe, wentylacyjne, odpowietrzniki instalacji sanitarnej, gąsiory, denka gąsiorów) i elementy systemu dachowego (klamry do dachówki i gąsiorów, wsporniki łaty kalenicowej, taśma kalenicowa Figaroll Plus) optymalnie dostosowane pod kątem funkcjonalności, formy, barwy i materiału.

 

DANE TECHNICZNE

Wymiary: 330 x 420 mm

Długość pokrycia (łatowanie): około 312 – 340 mm

Średnia szerokość pokrycia: około 300 mm

Zapotrzebowanie na 1 m2: około 9,8-10,7 szt.

Waga 1 sztuki: około 4,6 kg

Najniższe zalecane pochylenie połaci: 25°

Najniższe dopuszczalne pochylenie połaci: 19°

 

O funkcjonalności pokrycia świadczy nie tylko rodzaj zastosowanej dachówki, ale również zestaw wykorzystanych akcesoriów dachowych. Dopasowane kształtem i kolorystyką elementy pozwalają na estetyczne i technicznie poprawne wykonanie każdego dachu. Oprócz dachówki Teviva zastosowano wszystkie niezbędne akcesoria dachowe BRAAS, które są ze sobą w pełni kompatybilne i spełniają wszelkie wymagania zawarte w polskich i europejskich normach. Na tej budowie wykorzystano m.in. membranę wysokoparoprzepuszczalną Top RU, kratkę wentylacyjną, taśmę wentylacyjno-uszczelniającą Figaroll Plus, kosz aluminiowy ryflowany, zaczepy klamrowe do ciętych dachówek, taśmę do obróbki komina Wakaflex, ławy i stopnie kominiarskie oraz odpowietrzniki instalacji sanitarnej.

Przed ułożeniem dachówek dokładnie rozmierzono dach, by właściwie rozmieścić kontrłaty i łaty. To podstawa właściwego rozplanowania połaci. Dachówki Teviva układane były naprzemiennie, tak aby ich zamki w kolejnych rzędach mijały się. W tym celu w co drugim rzędzie zastosowano dachówki połówkowe. Taki sposób ułożenia zapewnia szczelność pokrycia podczas silnych opadów deszczu.

Zostały więc spełnione wszystkie warunki niezbędne do uzyskania Gwarancji Systemowej BRAAS, która obejmuje nie tylko poszczególne elementy, ale zapewnia funkcjonalność CAŁEGO systemu dachowego przez co najmniej 15 lat.