Polskie Stowarzyszenie Dekarzy
Zrzeszenie Dekarzy

18 Piknik Dekarski w Olsztynie

Dzień Dekarza jest jednym z najważniejszych wydarzeń dla wszystkich wykonujących ten zawód. To święto na stałe wpisało się w kalendarz spotkań. Jest bowiem doskonałą okazją do integracji całego środowiska i promowania zawodu dekarz. W tym roku obchodzono je już po raz 18. W ostatnią sobotę lipca dekarzy z całej Polski gościł w Olsztynie nad Jeziorem Krzywym oddział Warmińsko-Mazurski PSD. Całość odbyła się na przystani przy ul. Olimpijskiej w sprawdzonej już formule rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Podczas niego na gości czekało wiele atrakcji przygotowanych przez Prezesa Oddziału – Pana Arkadiusza Skawskiego, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy i Partnerów Wspierających PSD.

Uczestnicy Pikniku mogli skorzystać z przepłynięcia się motorówką, skuterami wodnymi, ekstremalnymi dmuchańcami, mogli polatać na flyboardach, przespacerować się po dnie jeziora lub zrelaksować na leżakach. Chętnych było bardzo wielu.

Podczas Pikniku odbyły się również konkursy związane z tematyką dachów. Najwięcej emocji wzbudziły jednak WOJNY ODDZIAŁÓW – do rywalizacji przystąpili reprezentacji Oddziałów: Łódzkiego, Wielkopolskiego, Pomorskiego, Mazowieckiego, Podkarpackiego, Biłgorajsko- Zamojskiego, Kujawsko- Pomorskiego, Małopolskiego i Lubelskiego. Walka była bardzo zacięta i wymagała od uczestników nie tylko wiedzy , ale również szybkości. Najlepsi okazali się reprezentanci Oddziału Łódzkiego, jednym punktem wygrywając z Oddziałem Mazowieckim. Na trzecim miejscu uplasował się oddział Biłgorajsko- Zamojski.

Tegoroczny Piknik Dekarski był również okazją do przedstawienia wiodących materiałów i urządzeń niezbędnych do wykonania dachów. W gronie wystawców znalazły się takie firmy jak :

Złoty Partner 18 Dnia Dekarza firma Blachy Pruszyński,

Srebrni Partnerzy: firma Blachotrapez, Velux oraz Röben,

Partnerzy wydarzenia: firmy Monier Braas, Pfleiderer, Fakro, Wienerberger, Ruukki, Roto, CW Ludberg, Izohan, Ipack, B.Pro, Steico, Hetia, Beko.

Łącznie na pikniku pojawiło się siedemnastu wystawców, udział w nim wzięło około 600 dekarzy.

 

 

film powstał przy współpracy z Crew4You